Przypadek Adolfa H. [Schmitt EricEmmanuel] Zobacz większe

Przypadek Adolfa H. [Schmitt Eric-Emmanuel]

57386100149KS

Nowy produkt

Co by było, gdyby Adolf Hitler dostał się na Akademię Sztuk Pięknych? W swojej najnowszej powieści Eric-Emmanuel Schmitt kreśli podwójny portret tytułowego bohatera. Naszym oczom ukazują się na zmianę: Hitler-dyktator i Hitler-artysta, zakompleksiony despota i spełniony, szczęśliwy mężczyzna.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

35,49 zł brutto

Więcej informacji

Co by było, gdyby Adolf Hitler dostał się na Akademię Sztuk Pięknych?

W swojej najnowszej powieści Eric-Emmanuel Schmitt kreśli podwójny portret tytułowego bohatera. Naszym oczom ukazują się na zmianę: Hitler-dyktator i Hitler-artysta, zakompleksiony despota i spełniony, szczęśliwy mężczyzna. Historia prawdziwa przeplata się z historią, która mogła się zdarzyć...

Dlaczego losy świata potoczyły się tak, a nie inaczej? Co sprawia, że człowiek raz wybiera dobro, a innym razem zło? Czy wszystkim rządzi przypadek? W napisanej z rozmachem i dużą swadą książce Schmitt stawia pytania o źródło i naturę zła. Każdy z nas ma w sobie jasną i ciemną stronę - i lepiej o tym nie zapominać.

„Pisanie tej książki dużo mnie nauczyło - pisze w posłowiu sam autor. - Dopóki nie rozpoznamy, że łajdak i zbrodniarz kryją się w głębi nas samych, będziemy żyć w pobożnym kłamstwie. Kim jest łajdak? Kimś, kto w swoich oczach nigdy się nie myli. Kim jest zbrodniarz? Kimś, kogo czyny lekceważą istnienie innych. W sposób nieuchronny te dwie siły ciążenia istnieją we mnie, mogę im ulec”.

Tytuł oryginału: La part de l'autre
ISBN: 9788324017041
Kod paskowy: 9788324017041
Autorzy: Schmitt Eric-Emmanuel
Tłumaczenie: Wieleżyńska Ewa
Wydanie: 2
Rok wydania: 2012
Kod wydawcy: 23393
Miejscowość: Kraków
Liczba stron: 480
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.0x20.5cm
Głębokość (mm): 34
Waga: 0.44
Język oryginału: francuski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka