Czwarte wielkie przebudzenie i przyszłość egalitaryzmu [Fogel Robert William] Zobacz większe

Czwarte wielkie przebudzenie i przyszłość egalitaryzmu [Fogel Robert William]

75856803855KS

Nowy produkt

Cztery wielkie przebudzenia to trwające po kilkadziesiąt lat cykle społeczno-polityczno-religijne w Stanach Zjednoczonych, wzbudzające fale reform społecznych, przegrupowań politycznych i przeobrażeń wyznaniowych, w których główną rolę odgrywało (i odgrywa – czwarte wielkie przebudzenie wciąż trwa) dążenie do realizacji szeroko rozumianego programu egalitaryzmu. Wykorzystując matematyczne metody analizy ekonomicznej, Fogel ukazuje drogę amerykańskiego „tygla narodów” do osiągnięcia dominacji na świecie.

Więcej szczegółów

51 Przedmioty

Dostępność 2 dni

66,49 zł brutto

Więcej informacji

Cztery wielkie przebudzenia to trwające po kilkadziesiąt lat cykle społeczno-polityczno-religijne w Stanach Zjednoczonych, wzbudzające fale reform społecznych, przegrupowań politycznych i przeobrażeń wyznaniowych, w których główną rolę odgrywało (i odgrywa – czwarte wielkie przebudzenie wciąż trwa) dążenie do realizacji szeroko rozumianego programu egalitaryzmu.
Wykorzystując matematyczne metody analizy ekonomicznej, Fogel ukazuje drogę amerykańskiego „tygla narodów” do osiągnięcia dominacji na świecie. Wskazuje także na możliwości dążenia innych krajów – Europy, Ameryki Południowej, Azji i Afryki – do wspólnej egzystencji w globalizującej się rzeczywistości.

Tytuł oryginału: The fourth great awakening
Seria cyklu: NOBLIŚCI
ISBN: 9788326442186
Kod paskowy: 9788326442186
Autorzy: Fogel Robert William
Tłumaczenie: Solek Adrian
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 30787
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 436
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.91
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka