Rozważania o wieku XX [Judt Tony, Snyder Timothy] Zobacz większe

Rozważania o wieku XX [Judt Tony, Snyder Timothy]

61667900208KS

Nowy produkt

Rozważania o wieku XX to ostatnia książka wybitnego historyka Tony'ego Judta - zapis jego kilkumiesięcznych rozmów z Timothym Snyderem, znawcą dziejów Europy Środkowo-Wschodniej - którą można nazwać jego testamentem intelektualnym. Minione stulecie ożywa w niej jako wiek idei, okres, w którym myśli nielicznych decydowały o życiu milionów.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

47,49 zł brutto

Więcej informacji

Rozważania o wieku XX to ostatnia książka wybitnego historyka Tony'ego Judta - zapis jego kilkumiesięcznych rozmów z Timothym Snyderem, znawcą dziejów Europy Środkowo-Wschodniej - którą można nazwać jego testamentem intelektualnym.

Minione stulecie ożywa w niej jako wiek idei, okres, w którym myśli nielicznych decydowały o życiu milionów. Wychodząc od wspomnień osobistych, Judt ukazuje blaski i mroki XX wieku przez pryzmat ideologów i myślicieli, którzy ukształtowali ten okres, w tym swoich bohaterów: Koestlera, Kołakowskiego, Keynesa, Primo Leviego, Léona Bluma i Miłosza. Dzieli się przemyśleniami na temat historii i kultury, mówi o wpływie wojen światowych i Wielkiego Kryzysu na politykę i filozofię, rywalizacji oraz wzajemnej fascynacji komunizmu i faszyzmu, a także walce o rolę państwa w życiu człowieka - najważniejszym według niego konflikcie XX wieku. To książka o przeszłości, ale i o tym, jaką wybierzemy przyszłość.

"Brawurowa jazda po prądach ideologicznych i mieliznach myśli dwudziestego wieku".

"Los Angeles Times"

"W tej wspaniałej książce dwóch odkrywców wyrusza w podróż, z której powróci tylko jeden. Nieznanym lądem jest często przerażający kontynent nazywany XX wiekiem. Droga wiedzie przez ich umysły i wspomnienia".

Neal Ascherson, "The Guardian"

Tytuł oryginału: Thinking the Twentieth Century
ISBN: 9788375107135
Kod paskowy: 9788375107135
Autorzy: Judt Tony, Snyder Timothy
Tłumaczenie: Marczewski Paweł
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 20265
Miejscowość: Poznań
Liczba stron: 447
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.5x23.5cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.78
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka