Więzi społeczne w kulturze politycznej przypadek Maroka na tle innych państw arabskich [Syliwoniuk Agnieszka] Zobacz większe

Więzi społeczne w kulturze politycznej: przypadek Maroka na tle innych państw arabskich [Syliwoniuk Agnieszka]

73596301984KS

Nowy produkt

Autorka podjęła próbę zbadania jaki wpływ wywierają więzi społeczne na politykę krajów arabskich oraz jakie jest ich znaczenie dla kultury politycznej. W tym celu przez pryzmat więzi społecznych ? rodzinnych, plemiennych, terytorialnych, patronalno-klientalnych, religijnych, etnicznych, obywatelskich, narodowych i ponadnarodowych ? spogląda na takie elementy kultury politycznej, jak: polityczne tradycje, wartości, symbole, postawy i zachowania.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

44,99 zł brutto

Więcej informacji

Autorka podjęła próbę zbadania jaki wpływ wywierają więzi społeczne na politykę krajów arabskich oraz jakie jest ich znaczenie dla kultury politycznej. W tym celu przez pryzmat więzi społecznych ? rodzinnych, plemiennych, terytorialnych, patronalno-klientalnych, religijnych, etnicznych, obywatelskich, narodowych i ponadnarodowych ? spogląda na takie elementy kultury politycznej, jak: polityczne tradycje, wartości, symbole, postawy i zachowania. Swoją analizę przeprowadza w znacznym stopniu w oparciu o przypadek Maroka, który wybrała ze względu na specyfikę polityczną i kulturową tego państwa. Jest to kraj o długiej i barwnej historii oraz złożonej strukturze społecznej, w której dwiema pierwszoplanowymi grupami etnicznymi są Arabowie i Berberzy. Dominującą religią jest islam, ale pewne znaczenie ma również judaizm. W porównaniu do systemów politycznych innych krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, system polityczny Maroka odznacza się względną stabilnością, czego świadectwem był chociażby przebieg wydarzeń Arabskiej Wiosny w królestwie.

ISBN: 9788380170353
Kod paskowy: 9788380170353
Autorzy: Syliwoniuk Agnieszka
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 32044
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 378
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 21
Waga: 0.61
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka