Tego drzewa nie zetniesz [Błażyca Krzysztof] Zobacz większe

Tego drzewa nie zetniesz [Błażyca Krzysztof]

75609002188KS

Nowy produkt

"Tego drzewa nie zetniesz" Kilkanaście reportaży z Tanzanii, Kenii, Nigerii, Ugandy i Zambii, których tłem są wyjątkowe miejsca i jeszcze bardziej wyjątkowi ludzie. A wokół.

Więcej szczegółów

51 Przedmioty

Dostępność 2 dni

35,49 zł brutto

Więcej informacji

"Tego drzewa nie zetniesz"
Kilkanaście reportaży z Tanzanii, Kenii, Nigerii, Ugandy i Zambii, których tłem są wyjątkowe miejsca i jeszcze bardziej wyjątkowi ludzie. A wokół... wszechobecne czary, przekleństwo dżu-dżu, kanibalizm, politycy, męczennicy, terroryści, walki o wolność, Jezus o kulach, handel ludźmi, kłusownicy, misjonarze i Sybiracy w cieniu góry Meru. "Tygiel, który wrze i wybucha" (Tadeusz Biedzki, "Dziesięć bram świata" " "W piekle eboli"). "Pasja Krzysztofa w docieraniu do miejsc leżących daleko od utartych szlaków, umiejętność zjednywania sobie ludzi, ich sympatii i zaufania, wnikliwość dziennikarza zaangażowanego – to wszystko sprawia, że podążając tropem jego opowieści o Afryce poznajemy jej nieznane, bardzo osobiste: raz piękne z raz przygnębiające oblicze" (Beata Tomanek, Radio Katowice). "Polak w Afryce, krainie odległej i obcej, ma dwa wyjścia: może wrócić do domu, lub przyjrzeć się jej mieszkańcom, wsłuchać w ich głos i spróbować zrozumieć świat, który go otacza. Krzysiek wybrał to drugie rozwiązanie. Czy udało mu się dotrzeć do serca afrykańskiej tajemnicy? Pewnie nie. Ale zbliżył się do niej o krok, a to już bardzo wiele. Gorąco polecam!" (Łukasz Wierzbcki, "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd", "Afryka Kazika")
Krzysztof Błażyca – reporter, podróżnik, dziennikarz na co dzień związany z redakcją „Gościa Niedzielnego”. Publikuje również w: „Poznaj Świat”, „Almanach prowincjonalny”, kenijskim „National Mirror”. Współtwórca Fundacji Razem dla Afryki (www.razemdlaafryki.org) wspierającej projekty rozwojowe w Nigerii, Ugandzie, Kenii (edukacja, pomoc medyczna, pomoc ofiarom handlu ludźmi). Autor wystaw fotograficznych poświęconych Afryce (www.dalekojestblisko.pl)

Patroni medialni: GOŚĆ NIEDZIELNY, RADIO EM, POZNAJ ŚWIAT, FUNDACJA RAZEM DLA AFRYKI

ISBN: 9788378236221
Kod paskowy: 9788378236221
Autorzy: Błażyca Krzysztof
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 21005
Miejscowość: Pelplin
Liczba stron: 296
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x24.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.56
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka