Ciekawi świata Historia i społeczeństwo 5 Podręcznik [Pacholska Maria, Zdziabek Wiesław] Zobacz większe

Ciekawi świata Historia i społeczeństwo 5 Podręcznik [Pacholska Maria, Zdziabek Wiesław]

87421001828KS

Nowy produkt

Podręcznik zawiera wszystkie treści wynikające z podstawy programowej. Może być wykorzystywany zarówno przez uczniów zdolnych, jak i tych, którzy mają trudności w nauce.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

39,99 zł brutto

Więcej informacji

Podręcznik zawiera wszystkie treści wynikające z podstawy programowej. Może być wykorzystywany zarówno przez uczniów zdolnych, jak i tych, którzy mają trudności w nauce. Dzięki treściom w nim zawartym uczeń pozna najważniejsze wydarzenia czasów nowożytnych oraz organizację i strukturę społeczeństwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Uczeń dowie się jakie działania podejmowali Polacy w obronie ojczyzny oraz jakie wydarzenia i wynalazki wprowadziły świat na drogę nowoczesności. Z myślą o uczniu zdolnym w niektórych fragmentach autorzy wyszli poza wymogi podstawy programowej.
Podręcznik jest bogaty w teksty źródłowe, których stopień trudności jest dostosowany do możliwości intelektualnych pięcioklasisty. Każdy rozdział zawiera również podsumowanie najważniejszych treści oraz propozycje literatury uzupełniającej. Są to książki i inne materiały dostosowane do możliwości percepcyjnych zdolnego ucznia. Znajdują się tam również adresy stron internetowych dla zainteresowanych tematem. Uczeń jest przygotowywany do odbioru i realizacji treści społecznych poprzez zamieszczanie po każdym temacie ćwiczeń zatytułowanych „Pracujemy razem”. Ich głównym celem jest przygotowanie ucznia do pracy w grupie i późniejszej pracy metodą projektu. Ważnym składnikiem podręcznika są zadania i pytania, które występują zarówno na zakończenie każdego rozdziału, jak i na zakończenie poszczególnych działów. Podręcznik ma starannie dobraną obudowę ilustracyjną, która ułatwia zrozumienie i zapamiętanie trudnych treści. Ilustracje są ściśle powiązane z treścią podręcznika, a sposób ich wykonania przemawia do wyobraźni dziecka i pozytywnie oddziałuje na jego emocje.

Podtytuł: Szkoła podstawowa
Seria cyklu: CIEKAWI ŚWIATA
ISBN: 9788378792512
Kod paskowy: 9788378792512
Autorzy: Pacholska Maria, Zdziabek Wiesław
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 22685
Miejscowość: Gdynia
Liczba stron: 232
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.32
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka