Korea Zjednoczona  szansa czy utopia [Bober Andrzej] Zobacz większe

Korea Zjednoczona - szansa czy utopia [Bober Andrzej]

61800502894KS

Nowy produkt

Korea zjednoczona - szansa czy utopia? Andrzeja Bobera stawia pytanie, czy podzielona Korea ma szansę na zjednoczenie czy może sama Korea Północna stanowi zagrożenie dla całego świata. Korea Północna to wielka zagadka.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

49,99 zł brutto

Więcej informacji

Korea zjednoczona - szansa czy utopia? Andrzeja Bobera stawia pytanie, czy podzielona Korea ma szansę na zjednoczenie czy może sama Korea Północna stanowi zagrożenie dla całego świata. Korea Północna to wielka zagadka. Z jednej strony twardy reżim, z drugiej głód i bieda. Kraj wymaga stałego monitoringu ze strony całego świata, szczególnie w obliczu ostatnich wydarzeń i gróźb. Korea zjednoczona - szansa czy utopia? Andrzeja Bobera to jedyna na polskim rynku pozycja, która tak wnikliwie bada ten temat i która daje wiele nieznanych do tej pory odpowiedzi.
"To solidna panorama stosunków koreańskich. Co ważne, nie o potencjalnym konflikcie tu mowa i tragedii wojny sprzed pół wieku, ale o szansach wynikający ze współpracy i ewentualnego zjednoczenia. Taka perspektywa nie jest wcale oczywista. Półwyspem Koreańskim od lat interesują się naukowcy, politycy, stratedzy, dziennikarze i domorośli miłośnicy geopolityki. Rysując swoje scenariusze dla Azji Wschodniej, najczęściej widzą Koree jako źródło niestabilności i zagrożenie dla światowego pokoju. Tym samym wokół obu Korei ? ich interesów, wzajemnych stosunków, wpływów wielkich sąsiadów i światowych mocarstw ? narosło mnóstwo stereotypów. Praca Andrzeja Bobera, od lat szczerze zainteresowanego sprawami koreańskimi, pozwala się w gąszczu owych stereotypów rozeznać". (red. Jędrzej Winiecki, "Polityka")

ISBN: 9788393527113
Kod paskowy: 9788393527113
Autorzy: Bober Andrzej
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 31119
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Liczba stron: 496
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 26
Waga: 0.8
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka