Sprawa Chodorkowskiego [Michnik Adam, Pumpiański Aleksander, Kowaliow Siergiej] Zobacz większe

Sprawa Chodorkowskiego [Michnik Adam, Pumpiański Aleksander, Kowaliow Siergiej]

62169902314KS

Nowy produkt

Książka opowiada o sprawie Michaiła Chodorkowskiego, skazanego przez Sąd Rosyjski i umieszczonego w ciężkim więzieniu za sprzeciw wobec polityki Kremla. Opowiada o współczesnej Rosji, mówi o prawach człowieka i obywatela oraz analizuje sytuację prawną panującą w systemie jurysdykcyjnym, ekonomicznym i społecznym Rosji.

Więcej szczegółów

51 Przedmioty

Dostępność 2 dni

39,49 zł brutto

Więcej informacji

Książka opowiada o sprawie Michaiła Chodorkowskiego, skazanego przez Sąd Rosyjski i umieszczonego w ciężkim więzieniu za sprzeciw wobec polityki Kremla. Opowiada o współczesnej Rosji, mówi o prawach człowieka i obywatela oraz analizuje sytuację prawną panującą w systemie jurysdykcyjnym, ekonomicznym i społecznym Rosji. Jest niezbędną pracą dla zrozumienia współczesnej polityki rosyjskiej i rosyjskiego społeczeństwa.

Książka została uzupełniona korespondencją pomiędzy więźniem Michaiłem Chodorkowskim a Adamem Michnikiem.

Eseje zawarte w książce - pisane językiem żywym, zaangażowanym to ważne świadectwo współczesnej Rosji. Rosji Władimira Putina i - czy chce on tego czy nie - Michaiła Chodorkowskiego.

Andrzej Brzeziecki, redaktor naczelny "Nowej Europy Wschodniej".Nie wiem jaka przyszłość czeka Rosję. Jako niepoprawny antysowiecki rusofil - jestem optymistą. Rosję czeka ciernista droga do demokracji, tak jak ciernistą drogę przebyły zachodnie demokracje. Chodorkowski jest jednym z tych ludzi, którzy zmieniają świat, miast przystosowywać się do niego. Dlatego jestem pewien, że Chodorkowski należy już dziś do najwybitniejszych postaci w całej rosyjskiej historii. Szczęśliwy jest naród, który ma takich ludzi w swoim państwie.

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety wyborczej".

Seria cyklu: BIBLIOTEKA NOWEJ EUROPY WSCHODNIEJ
ISBN: 9788378931126
Kod paskowy: 9788378931126
Autorzy: Michnik Adam, Pumpiański Aleksander, Kowaliow Siergiej
Tłumaczenie: Bryżko-Zapór Natalia
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 31093
Miejscowość: Wrocław
Liczba stron: 224
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 20.5x14.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.26
Język oryginału: rosyjski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka