W imię Wielkiej Polski [Kawęcki Krzysztof] Zobacz większe

W imię Wielkiej Polski [Kawęcki Krzysztof]

64263002894KS

Nowy produkt

Krzysztof Kawęcki przedstawia program i działalność obozu narodowego w Polsce międzywojennej i jego przemiany organizacyjne po zamachu majowym. W kolejnych rozdziałach omawia nielegalną działalność ONR ABC oraz myśl polityczna i koncepcję polityczne i geopolityczne w okresie sanacji w kontekście nadchodzącej wojny.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

30,49 zł brutto

Więcej informacji

Krzysztof Kawęcki przedstawia program i działalność obozu narodowego w Polsce międzywojennej i jego przemiany organizacyjne po zamachu majowym. W kolejnych rozdziałach omawia nielegalną działalność ONR ABC oraz myśl polityczna i koncepcję polityczne i geopolityczne w okresie sanacji w kontekście nadchodzącej wojny. Jest to drugie wydanie poprawione i uzupełnione.
Obóz Narodowo-Radykalny ABC powstał po delegalizacji ONR. Działalnością tego środowiska kierowała poufna, wewnętrzna Organizacja Polska.
Myśl polityczna ONR-ABC była rozwijana m. in. przez Tadeusza Gluzińskiego i Jana Korolca.
Grupa ta, jeszcze przed wybuchem wojny, jako pierwsza sformułowała postulat zachodniej granicy państwa polskiego na Odrze, wraz ze Szczecinem i Wrocławiem.

ONR ABC to pod wieloma względami jedna z najciekawszych organizacji przedwojennego ruchu narodowego. Jej linia ideologiczna i działalność pozostają jednak mało znane i mylone są często z RNR Falangą Bolesława Piaseckiego. A przecież to właśnie działacze ONR ABC stworzyli podczas wojny Narodowe Siły Zbrojne, o których pamięć jest dziś tak popularna. Najwyższy więc czas sięgnąć do korzeni tego, co słusznie opiewamy i zapoznać się ze świetną książką dr. Krzysztofa Kawęckiego.
dr Marian Szołucha

ISBN: 9788364037689
Kod paskowy: 9788364037689
Autorzy: Kawęcki Krzysztof
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 32533
Liczba stron: 250
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 20.8x14.6
Głębokość (mm): 17
Waga: 0.29
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka