Brzechwa nie dla dzieci [Urbanek Mariusz] Zobacz większe

Brzechwa nie dla dzieci [Urbanek Mariusz]

61473102276KS

Nowy produkt

Książka Mariusza Urbanka, dziennikarza i biografisty, przedstawia postać i dorobek wydawałoby się doskonale znanego i czytanego od wczesnego dzieciństwa autora zabawnych wierszyków, bajek i pełnych humoru rymowanek. Mało kto wie, że był on także wybitnym prawnikiem walczącym o prawa autorskie twórców literackich, jednym z założycieli ZAiKS-u i jego długoletnim prezesem, namiętnym karciarzem, a o jego przygodach miłosnych można by napisać barwną powieść.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

38,99 zł brutto

Więcej informacji

Książka Mariusza Urbanka, dziennikarza i biografisty, przedstawia postać i dorobek wydawałoby się doskonale znanego i czytanego od wczesnego dzieciństwa autora zabawnych wierszyków, bajek i pełnych humoru rymowanek. Mało kto wie, że był on także wybitnym prawnikiem walczącym o prawa autorskie twórców literackich, jednym z założycieli ZAiKS-u i jego długoletnim prezesem, namiętnym karciarzem, a o jego przygodach miłosnych można by napisać barwną powieść...
Bogate tło historyczne - świat kabaretów i teatrzyków rewiowych dwudziestolecia, literaci i ich dzieła w trybach socrealizmu, nierozwiązany problem, czy autor wierszy o Stalinie może być obecnie patronem instytucji kultury - dopełnia opis losów i rozwoju osobowości twórczej pisarza doskonale rozpoznawanego przez pokolenia dziadków, rodziców i najmłodszych czytelników książek.

ISBN: 9788324403110
Kod paskowy: 9788324403110
Autorzy: Urbanek Mariusz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 22057
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 400
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x25.2
Głębokość (mm): 27
Waga: 0.66
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka