Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów [Vetter Reinhold] Zobacz większe

Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów [Vetter Reinhold]

61611501262KS

Nowy produkt

Bohater uparty czy natrętny? Mąż stanu czy kompromitacja wolnej Polski? Laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Człowiek, który zniszczył komunizm.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

59,99 zł brutto

Więcej informacji

Bohater uparty czy natrętny? Mąż stanu czy kompromitacja wolnej Polski?
Laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Człowiek, który zniszczył komunizm. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu. Charyzmatyczny lider opozycji w czasie obrad Okrągłego Stołu. Postać, która do dziś wzbudza kontrowersje. Wielbiony przez jednych, nienawidzony przez innych. Jaki jest Lech Wałęsa? Czy współpracował z SB? Czy dobrze rządził Polską? Jak był odbierany na Zachodzie? Co jest prawdą, a co przekłamaniem na jego temat? Jak odnalazł się w nowej rzeczywistości?
Reinhold Vetter zbierał materiały do tej książki przez trzydzieści lat. Ma doskonałe rozeznanie w polskiej scenie politycznej – od ponad ćwierćwiecza pracuje jako korespondent z Europy Wschodniej dla niemieckich mediów. Lecha Wałęsę zna osobiście, ich pierwsze spotkanie miało miejsce podczas pamiętnych strajków z sierpnia 1980 roku.
Z dociekliwością dziennikarza i obiektywizmem naukowca Vetter przybliża sylwetkę człowieka legendy, bohatera „Solidarności”, prezydenta elektryka, bohatera-antybohatera, którego nie ominęły ataki z każdej niemal strony.
To pierwsza tak obszerna i wyczerpująca biografia Lecha Wałęsy na polskim rynku, która rzuca nowe światła na barwną postać ekscentrycznego polityka.

ISBN: 9788377478202
Kod paskowy: 9788377478202
Autorzy: Vetter Reinhold
Tłumaczenie: Grotowicz Viktor
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 23111
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 484
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x24.5cm
Głębokość (mm): 40
Waga: 0.93
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka