Ludzie, zwyczaje i obyczaje Starożytnej Grecji i Rzymu [Winniczuk Lidia] Zobacz większe

Ludzie, zwyczaje i obyczaje Starożytnej Grecji i Rzymu [Winniczuk Lidia]

57315500100KS

Nowy produkt

Książka poświęcona historii obyczajowości w świecie antycznym oraz szeroko rozumianej kulturze dnia powszedniego. Autorka pisze o ?człowieku świata starożytnego?, przedstawiając go na szerokim tle funkcjonowania państwa, miasta, społeczeństwa i rodziny.

Więcej szczegółów

31 Przedmioty

Dostępność 2 dni

59,49 zł brutto

Więcej informacji

Książka poświęcona historii obyczajowości w świecie antycznym oraz szeroko rozumianej kulturze dnia powszedniego. Autorka pisze o ?człowieku świata starożytnego?, przedstawiając go na szerokim tle funkcjonowania państwa, miasta, społeczeństwa i rodziny. Przedstawia życie codziennym w domu, w szkole, małżeństwie, pracę i zawody, zagadnienia komunikacji, łączności i podróżach (dokąd i czym podróżowali Grecy i Rzymianie), systemów pieniężnych i handlu, zarówno na szczeblu międzynarodowym, jak i zwykłego rynku w miastach, liczenia czasu i kalendarza, medycyny i lecznictwa, pisze o sposobach spędzania wolnego czasu, bibliotekach, teatrze, zawodach sportowych uroczystościach, świętach i obrzędach, religii, wróżbiarstwie i słynnych przepowiedniach, o śmierci i rodzajach pochówku, o sposobach eksploatacji i ?oswajania? przyrody i klęskach żywiołowych i traktowaniu przez starożytnych zjawisk przyrodniczo-klimatycznych. Własne rozważania i wnioski autorka ilustruje licznymi cytatami z dzieł autorów starożytnych. Książka zawiera ok. 150 ilustracji czarno-białych w tekście.

Wciągająca lektura dla studentów filologii klasycznej, historii, archeologii, kulturoznawstwa, socjologii, liceów o profilu humanistycznym, maturzystów, olimpijczyków i miłośników historii oraz dla każdego zainteresowanego życiem codziennym w starożytności.

ISBN: 9788301169039
Kod paskowy: 9788301169039
Autorzy: Winniczuk Lidia
Wydanie: 4
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 648
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 36
Waga: 0.99
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka