Christian Dior [Pochna MarieFrance] Zobacz większe

Christian Dior [Pochna Marie-France]

62474401622KS

Nowy produkt

Pierwsza pełna biografia wybitnego projektanta mody, krawca artysty i przedsiębiorcy Pierwsza z planowanej serii książek o wielkich kreatorach mody i jej świecie Losy Christiana Diora to gotowy materiał na powieść. Długo żył ze świadomością, że ukochana matka łamie jego aspiracje artystyczne, i pozostawał w cieniu przyjaciół artystów – Cocteau, Poulenca, Maxa Jacoba.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

50,99 zł brutto

Więcej informacji

Pierwsza pełna biografia wybitnego projektanta mody, krawca artysty i przedsiębiorcy
Pierwsza z planowanej serii książek o wielkich kreatorach mody i jej świecie
Losy Christiana Diora to gotowy materiał na powieść. Długo żył ze świadomością, że ukochana matka łamie jego aspiracje artystyczne, i pozostawał w cieniu przyjaciół artystów – Cocteau, Poulenca, Maxa Jacoba. Potem walczył o skromną egzystencję, nie mając ani pieniędzy, ani zawodu. Ale kiedy wreszcie uśmiechnęło się do niego szczęście, ten nieśmiały samotnik okazał się genialnym budowniczym, prawdziwym szefem przedsiębiorstwa i prekursorem nowych idei. Styl w modzie, będący ucieleśnieniem kobiecości zmysłowym połączeniem szaleństwa i elegancji, w jednej chwili przyniósł Diorowi sławę, tchnął nowego ducha w epokę, która grzęzła w powojennym marazmie, a także wskrzesił sztukę życia, gdy wszyscy przestali już w nią wierzyć.
Pierwsza i najpełniejsza dotąd biografia Christiana Diora ukazuje go jako człowieka niedocenianego, który stworzył najsłynniejsze logo na świecie. W licznych świadectwach i wspomnieniach przetrwał jako osoba szlachetna, obdarzona ogromnym poczuciem humoru, ale jednocześnie skryta, ukrywająca swoje homoseksualne skłonności. Dior najbardziej cenił sobie w życiu przyjaźń, muzykę i kwiaty. Kiedy zdobył rozgłos, do szczęścia brakowało mu tylko czasu na odpoczynek. Po dziesięciu latach, które rozsławiły jego nazwisko, Christian Dior zmarł u szczytu sławy w wieku 52 lat. Po jego śmierci dyrektorem artystycznym domu mody Dior został Yves Saint-Laurent.

ISBN: 9788363431457
Kod paskowy: 9788363431457
Autorzy: Pochna Marie-France
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 31593
Miejscowość: Wrocław
Liczba stron: 328
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x23.5cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.58
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka