Lech Kaczyński [Cenckiewicz Sławomir, Chmielecki Adam, Kowalski Janusz, Piekarska Anna K.] Zobacz większe

Lech Kaczyński [Cenckiewicz Sławomir, Chmielecki Adam, Kowalski Janusz, Piekarska Anna K.]

61908000192KS

Nowy produkt

Najtrudniej jest pisać biografie politycznych realistów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że droga ku Polsce wolnej i silnej wcale nie jest prosta, że wiedzie przez liczne kompromisy, gry taktyczne i piętrowe operacje polityczne. Przyświeca im ten sam cel co nieskorym do ustępstw, niezłomnym i nieprzejednanym, ale wyróżniającym się odwagą i umiejętnością rozgrywania politycznych szachów.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

49,99 zł brutto

Więcej informacji

Najtrudniej jest pisać biografie politycznych realistów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że droga ku Polsce wolnej i silnej wcale nie jest prosta, że wiedzie przez liczne kompromisy, gry taktyczne i piętrowe operacje polityczne. Przyświeca im ten sam cel co nieskorym do ustępstw, niezłomnym i nieprzejednanym, ale wyróżniającym się odwagą i umiejętnością rozgrywania politycznych szachów. I to tylko oni są gotowi wziąć na swoje barki odpowiedzialność za zbiorowe losy, kiedy wydaje się, że sprawa jest przegrana. Postawy takie są niezwykle rzadkie w polskiej polityce przełomu XX i XXI wieku, gdyż rzecznikami realizmu najczęściej stawali się u nas ludzie „złamanych kręgosłupów”, mający za sobą stalinowską działalność w komunistycznej partii i „postępowych organizacjach katolików”, kalkulujący co najwyżej w kategoriach wewnątrzsystemowej opozycji.
Zupełnym wyjątkiem wśród naszych realistów był właśnie Lech Kaczyński, który arkanów polityki nie poznawał ani w rodzinie o korzeniach sięgających Komunistycznej Partii Polski, ani w szeregach PZPR, ani też w mieszkaniach i lokalach konspiracyjnych SB. Był żoliborskim inteligentem, w gruncie rzeczy politycznym samoukiem, którego system wartości ukształtowali rodzice (oboje byli żołnierzami Armii Krajowej), a zwłaszcza matka — Jadwiga z Jasiewiczów Kaczyńska.
Ze wstępu dr. hab. Sławomira Cenckiewicza

Podtytuł: Biografia polityczna 1949-2005
ISBN: 9788377852293
Kod paskowy: 9788377852293
Autorzy: Cenckiewicz Sławomir, Chmielecki Adam, Kowalski Janusz, Piekarska Anna K.
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 23401
Miejscowość: Poznań
Liczba stron: 1024
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 51
Waga: 1.622
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka