List miłosny pismem klinowym [Zmeskal Tomas] Zobacz większe

List miłosny pismem klinowym [Zmeskal Tomas]

54447301262KS

Nowy produkt

Debiut Tomáša Zmeškala, uznany w Czechach za wielkie wydarzenie literackie. I to nie tylko przez krytykę, która stawia autora w jednym rzędzie z takimi sławami jak Topol, Hrabal czy Škvorecký, ale przede wszystkim przez czytelników - już trzy miesiące po pierwszym wydaniu na rynku pojawiło się kolejne.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

40,49 zł brutto

Więcej informacji

Debiut Tomáša Zmeškala, uznany w Czechach za wielkie wydarzenie literackie. I to nie tylko przez krytykę, która stawia autora w jednym rzędzie z takimi sławami jak Topol, Hrabal czy Škvorecký, ale przede wszystkim przez czytelników - już trzy miesiące po pierwszym wydaniu na rynku pojawiło się kolejne. Josef i Květa poznali się przed drugą wojną światową na wykładach profesora Hroznego, czeskiego językoznawcy, który w 1915 roku odczytał zapisane pismem klinowym teksty, uważane za najstarsze pisemne zabytki języków indoeuropejskich. Historia i mity starożytnych Hetytów będą odtąd towarzyszyły Josefowi przez całe życie. Gdy w 1948 roku komuniści przejmują władzę w Czechosłowacji, Josef trafia na długie lata do więzienia za „działanie na szkodę państwa". Jego przyjaciel Hynek, zwodząc Květę obietnicą pomocy, wymusza na niej seks, mszcząc się za to, że go niegdyś odrzuciła.

Kiedy Josef i Květa ponownie się spotkają, nie będą umieli odnaleźć do siebie drogi. Dziesięcioletnia nieobecność Josefa i zdrada Květy rozdzielą tych dwoje już na zawsze, a ich niepojednanie przejdzie dziwnym prawem dziedziczenia na córkę Alicję.

Tytuł oryginału: Milostný dopis klínovým písmem
Seria cyklu: DON KICHOT I SANCHO PANSA
ISBN: 9788377475065
Kod paskowy: 9788377475065
Autorzy: Zmeskal Tomas
Tłumaczenie: Dobrew Dorota
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Kod wydawcy: 23111
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 400
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 12.3x19.5
Głębokość (mm): 27
Waga: 0.32
Język oryginału: czeski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka