Opowieść o dwóch miastach [Dickens Charles] Zobacz większe

Opowieść o dwóch miastach [Dickens Charles]

87730900192KS

Nowy produkt

Rewolucja i miłość w cieniu gilotyny „Była to najlepsza i najgorsza z epok, wiek rozumu i wiek szaleństwa, czas wiary i czas zwątpienia, okres światła i okres mroków, wiosna pięknych nadziei i zima rozpaczy” – tak rozpoczyna swą niezwykłą Opowieść o dwóch miastach Charles Dickens. Słowa te są zapowiedzią dramatycznych wydarzeń przedstawionych w książce z epickim rozmachem.

Więcej szczegółów

31 Przedmioty

Dostępność 2 dni

49,99 zł brutto

Więcej informacji

Rewolucja i miłość w cieniu gilotyny
„Była to najlepsza i najgorsza z epok, wiek rozumu i wiek szaleństwa, czas wiary i czas zwątpienia, okres światła i okres mroków, wiosna pięknych nadziei i zima rozpaczy” – tak rozpoczyna swą niezwykłą Opowieść o dwóch miastach Charles Dickens. Słowa te są zapowiedzią dramatycznych wydarzeń przedstawionych w książce z epickim rozmachem.
Paryż i Londyn w przededniu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Ten burzliwy okres ukazany jest przez pryzmat losów młodego francuskiego arystokraty, niesprawiedliwie uwięzionego lekarza, jego córki i angielskiego prawnika. Po osiemnastu latach spędzonych w Bastylii doktor Manette wychodzi na wolność. Szczęśliwie, już na angielskiej ziemi, rozpoczyna drugie życie u boku córki Lucie. Tam przecinają się drogi dwóch mężczyzn: zbiegłego z Francji Karola Darnaya i błyskotliwego adwokata Sydneya Cartona, samotnika i pijaka, których połączy miłość do jednej kobiety – córki doktora. Wskutek dramatycznego splotu okoliczności bohaterowie są zmuszeni porzucić spokojne ulice Londynu i przybyć do Paryża pod rządami krwawego terroru. Porwani w wir wydarzeń zostaną poddani ciężkiej próbie.

Tytuł oryginału: A Tale of Two Cities
ISBN: 9788381161534
Kod paskowy: 9788381161534
Autorzy: Dickens Charles
Tłumaczenie: Dehnel Tadeusz Jan
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 23401
Liczba stron: 600
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.5x21.5cm
Głębokość (mm): 46
Waga: 0.705
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka