Najwierniejszy sojusznik [Koskodan Kenneth K.] Zobacz większe

Najwierniejszy sojusznik [Koskodan Kenneth K.]

61345202809KS

Nowy produkt

Pod koniec II wojny światowej alianci zdradzili Polskę i oddali ją Związkowi Sowieckiemu. Po ostatecznym zwycięstwie nad Niemcami miliony mężczyzn i kobiet, którzy przez sześć długich lat walczyli o wolność, zostało zdanych na łaskę i niełaskę Sowietów.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

56,49 zł brutto

Więcej informacji

Pod koniec II wojny światowej alianci zdradzili Polskę i oddali ją Związkowi Sowieckiemu. Po ostatecznym zwycięstwie nad Niemcami miliony mężczyzn i kobiet, którzy przez sześć długich lat walczyli o wolność, zostało zdanych na łaskę i niełaskę Sowietów. Okrutnym zrządzeniem historii świat w większości pozostał obojętny na ich heroiczną walkę i ów kończący ją akt zdrady, a rolę, jaką Polacy odegrali w czasie wojny, celowo pomniejszano przez dziesiątki lat.

Polacy stanowili w latach wojny czwartą co do wielkości armię aliancką. Po bohaterskiej, ale skazanej na klęskę obronie swego kraju w 1939 roku polscy żołnierze walczyli u boku aliantów wszędzie tam, gdzie potrzebowano ich odwagi i poświęcenia. W ojczyźnie zorganizowali najbardziej aktywny i najskuteczniejszy ruch oporu podczas wojny, całe podziemne państwo ze wszystkimi strukturami, armią, a nawet szkolnictwem. Po napaści III Rzeszy na Związek Sowiecki polscy żołnierze przebywający w Gułagu utworzyli na Wschodzie armię, by pomóc w walce z Niemcami.

Oto historia Polskich Sił Zbrojnych, obfitująca w niepublikowane dotąd relacje z pierwszej ręki i unikatowe fotografie. Historia bohaterskiego oporu i wielkiej zdrady, wskutek której Polacy, mimo zwycięstwa nad Niemcami, nie odzyskali wolności.

Podtytuł: Historia Polskich Sił Zbrojnych w czasie II wojny światowej
Tytuł oryginału: No Greater Ally The Untold Story of Polnd's Forces in World War II
ISBN: 9788389981561
Kod paskowy: 9788389981561
Autorzy: Koskodan Kenneth K.
Tłumaczenie: Belczyk Arkadiusz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 20962
Miejscowość: Kraków
Liczba stron: 272
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x24.0cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.62
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka