Terremoto [Mikołajewski Jarosław] Zobacz większe

Terremoto [Mikołajewski Jarosław]

86289103517KS

Nowy produkt

Trzęsienie ziemi jest dla Włochów kataklizmem znacznie częstszym i bardziej  złowrogim niż dla Polaków powódź. Trzęsienia, które nawiedziły w drugiej połowie zeszłego roku Umbrię, Marche i, w mniejszym stopniu, Toskanię i Lacjum, dotknęły samego serca Włoch i Europy.

Więcej szczegółów

51 Przedmioty

Dostępność 2 dni

29,49 zł brutto

Więcej informacji

Trzęsienie ziemi jest dla Włochów kataklizmem znacznie częstszym i bardziej  złowrogim niż dla Polaków powódź. Trzęsienia, które nawiedziły w drugiej połowie zeszłego roku Umbrię, Marche i, w mniejszym stopniu, Toskanię i Lacjum, dotknęły samego serca Włoch i Europy. Do rangi symbolu urósł widok zburzonej Nursji – ojczyzny św. Benedykta i św. Scholastyki. Zwłaszcza bazylika, po której pozostała tylko frontowa ściana. I widok ludzi modlących się na placu, klęczących jak przed widmem odchodzącego świata, zwiastunem Apokalipsy. Ale kataklizm wyzwala również braterstwo. Nie tylko ludzi. Również ludzi i zapomnianego Boga. Ludzi i zwierząt. Ludzi i ich dziedziczonego pejzażu.
 
O KSIĄŻCE
Reporter-poeta wędruje do miejsc nawiedzonych przez trzęsienia ziemi. Oto Nursja – zburzone serce naszego świata. Oto ludzie, których świat się zawalił, oto ból odwiecznych pytań o sens, o przemijanie, o zło i o Boga. Kiedy miasta powstaną z ruin, a wczorajsze trzęsienia ziemi przejdą do historii, ta opowieść nadal będzie żyła nie jako „stop-klatka” chwili, ale krwawiąca rana – jako to, co wieczne jest w człowieku.
ks. Adam Boniecki 

ISBN: 9788394725464
Kod paskowy: 9788394725464
Autorzy: Mikołajewski Jarosław
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 33173
Liczba stron: 136
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.6x20.4
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.135
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka