Istota państwa w zachodnioeuropejskiej myśli politycznej [Juchnowski Jerzy] Zobacz większe

Istota państwa w zachodnioeuropejskiej myśli politycznej [Juchnowski Jerzy]

64321101984KS

Nowy produkt

Od kiedy Europejczycy uświadomili sobie fenomen państwa, tzn. od polis, a następnie państwa narodowego – mamy tutaj na uwadze dwa główne etapy tego uświadomienia, zajmowali się tą organizacją i instytucją w zakresie politycznym i teoretycznym.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

33,99 zł brutto

Więcej informacji

Od kiedy Europejczycy uświadomili sobie fenomen państwa, tzn. od polis, a następnie państwa narodowego – mamy tutaj na uwadze dwa główne etapy tego uświadomienia, zajmowali się tą organizacją i instytucją w zakresie politycznym i teoretycznym. Wszelkie praktyczne działania ludzkie odnoszone były do państwa. Społeczeństwa i jednostki analizowały praktyczne formy realizacji relacji społeczność-jednostka-państwo, a następnie nadawały im uogólnienia teoretyczne w postaci bardziej lub mniej rozwiniętej myśli politycznej.
W czasach rozwoju cywilizacyjnego, ale już od starożytności myśl polityczna – filozofia polityczna miała wpływ na państwo, głównie na jego istotę. Tak więc myśl polityczna od czasów greckich w Europie interesowała się państwem.
Myśliciele – filozofowie państwa w swoich rozważaniach teoretycznych nadawali mu specjalne znaczenie. Państwo, społeczeństwo, jednostka to zasadnicze kategorie, do których odnosiły się, czy raczej musiały się odnosić, europejskie systemy filozoficzne.
Fragment Wstępu

Podtytuł: Od polis do państwa narodowego
ISBN: 9788371516856
Kod paskowy: 9788371516856
Autorzy: Juchnowski Jerzy
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 32044
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 216
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 13
Waga: 0.368
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka