Elita władzy politycznej Tatarstanu [Zuzankiewicz Piotr] Zobacz większe

Elita władzy politycznej Tatarstanu [Zuzankiewicz Piotr]

72866101970KS

Nowy produkt

Tom 10. serii "Władza - Elity - Przywództwo" wydawanej we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej szczegółów

21 Przedmioty

Dostępność 2 dni

55,49 zł brutto

Więcej informacji

Tom 10. serii "Władza - Elity - Przywództwo" wydawanej we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

"Jest to praca pionierska ze względu na temat i zakres badań. Wzbogaca dotychczasowy stan wiedzy, historii i teraźniejszości elit władzy politycznej Tatarstanu i ich relacji z elitami centrum federalnego. Jest też liczącym się głosem w toczącej się debacie nad regionalnymi elitami władzy w Federacji Rosyjskiej. Z przekonaniem polecam książkę osobom zainteresowanym transformacją elit politycznych w Federacji Rosyjskiej."
prof. dr hab. Tadeusz Bodio

"W rozpoznawaniu współczesnego świata ważnym wyzwaniem jest problem łączenia tradycji z wyzwaniami kulturowo-cywilizacyjnymi. Na dużą uwagę zasługują w tym względzie instytucje polityczne, a wśród nich elity władzy. Szczególną nośność ma problem ten w Federacji Rosyjskiej. Typową jego egzemplifikację stanowi Republika Tatarstanu. Stał się on przedmiotem analizy politologicznej w pracy Piotra Zuzankiewicza. Badania nad elitami ujęto w perspektywie historiozoficznej w powiązaniu z najnowszymi badaniami. Jest to logiczne, nowoczesne z metodologicznego punktu widzenia ujęcie problemu."
prof. dr hab. Andrzej Chodubski

"Autor podjął się próby ukazania i oceny "monopolizacji procesu politycznego przez rządzącą elitę" w Republice Tatarstanu. Zbadanie narodzin i mechanizmów kształtowania się współczesnej elity politycznej tego podmiotu Federacji Rosyjskiej pozwoli m.in. lepiej poznać tzw. etnokratyzm, a więc zjawisko stosunkowo mało zbadane na gruncie nauk o polityce."
prof. dr hab. Tadeusz Wallas

Seria cyklu: WŁADZA - PRZYWÓDZTWO - ELITY
ISBN: 9788375455861
Kod paskowy: 9788375455861
Autorzy: Zuzankiewicz Piotr
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 29692
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 320
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.6
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka