Dyplomacja brytyjska wobec polityki Niemiec [Szudarek Krystian Maciej] Zobacz większe

Dyplomacja brytyjska wobec polityki Niemiec [Szudarek Krystian Maciej]

71019801676KS

Nowy produkt

„W międzywojniu społeczność międzynarodowa przykładała do rokowań rozbrojeniowych, a ściślej rzecz ujmując do możliwości ograniczenia zbrojeń, ogromną wagę. Starano się umocnić zapoczątkowany w trakcie Konferencji Pokojowej w Paryżu nowy układ sił tak między mocarstwami, jak i państwami mniejszymi.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

56,49 zł brutto

Więcej informacji

„W międzywojniu społeczność międzynarodowa przykładała do rokowań rozbrojeniowych, a ściślej rzecz ujmując do możliwości ograniczenia zbrojeń, ogromną wagę. Starano się umocnić zapoczątkowany w trakcie Konferencji Pokojowej w Paryżu nowy układ sił tak między mocarstwami, jak i państwami mniejszymi. Było to więc zagadnienie złożone, wielowątkowe. Z tej racji odtworzenie prowadzonych negocjacji ma niebagatelne znaczenie dla zrozumienia dziejów tego okresu. Dr Krystian Maciej Szudarek podjął trud krytycznego spojrzenia na jeden z kluczowych elementów tego procesu, którym niewątpliwie były przygotowania do powszechnej Konferencji Rozbrojeniowej. [...] Recenzowana rozprawa należy do prac znakomitych, analizujących niezwykle trafnie procesy zachodzące na gruncie historii politycznej i dziejów dyplomacji XX w.”
Z recenzji prof. dr. hab. Wojciecha Rojka, Instytut Historii UJ

„Przedstawiona do oceny monografia jest nowym słowem na gruncie piśmiennictwa polskiego. Jest wartościowa merytorycznie, interesująca, zawiera informacje ważne nie tylko dla specjalistów podjętej przez Autora tematyki. Systematyzuje i objaśnia sygnalizowaną w tytule problematykę, wnosząc ogromny ładunek wiedzy z zakresu historii najnowszej.”
Z recenzji prof. dr. hab. Wojciecha Materskiego, Instytut Studiów Politycznych PAN

Podtytuł: w Komisji przygotowawczej Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie (1926-1930)
ISBN: 9788371818882
Kod paskowy: 9788371818882
Autorzy: Szudarek Krystian Maciej
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 20343
Miejscowość: Warszawa
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x25.0cm
Języki: polski