Nowa opiekuńczość [Anioł Włodzimierz, Bakalarczyk Rafał, Frysztacki Krzysztof, Piątek Krzysztof] Zobacz większe

Nowa opiekuńczość [Anioł Włodzimierz, Bakalarczyk Rafał, Frysztacki Krzysztof, Piątek Krzysztof]

79124101754KS

Nowy produkt

Zasadniczym celem książki jest próba poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Czy możemy mówić o kształtowaniu się we współczesnym świecie tzw. nowej opiekuńczości? W pierwszych dwóch rozdziałach przedstawione zostały amerykańskie i skandynawskie przykłady uprawiania polityki społecznej, jako dwa różne (liberalne, czyli konserwatywne w amerykańskiej nomenklaturze oraz socjaldemokratyczne) podejścia do rozwiązywania kwestii socjalnych.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

38,49 zł brutto

Więcej informacji

Zasadniczym celem książki jest próba poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Czy możemy mówić o kształtowaniu się we współczesnym świecie tzw. nowej opiekuńczości?
W pierwszych dwóch rozdziałach przedstawione zostały amerykańskie i skandynawskie przykłady uprawiania polityki społecznej, jako dwa różne (liberalne, czyli konserwatywne w amerykańskiej nomenklaturze oraz socjaldemokratyczne) podejścia do rozwiązywania kwestii socjalnych. Przywołano historyczne oraz aktualne tendencje w zakresie poziomu zaangażowania i form aktywności państwa w kontekście globalizacji, kryzysu gospodarczego, komplikującej się sytuacji społeczno-politycznej oraz tendencji do uspołecznienia i urynkowienia polityki społecznej na początku XXI wieku.
W rozdziale trzecim i czwartym przywołane zostały problemy z praktycznymi sposobami realizacji funkcji opiekuńczych w Polsce. Z tej perspektywy, w ramach lokalnej polityki społecznej w naszym kraju, ukazano zagrożenie wykluczeniem osób sprawujących opiekę nad bliskimi osobami niesamodzielnymi oraz poszukiwanie nowych sposobów rozwiązywania problemu przestępczości,w drodze wykorzystania sprawiedliwości naprawczej.

Podtytuł: Zmieniająca się tożsamość polityki społecznej
ISBN: 9788323135173
Kod paskowy: 9788323135173
Autorzy: Anioł Włodzimierz, Bakalarczyk Rafał, Frysztacki Krzysztof, Piątek Krzysztof
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 31012
Miejscowość: Toruń
Liczba stron: 196
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 13
Waga: 0.305
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka