Blogotony [Iwasiów Inga] Zobacz większe

Blogotony [Iwasiów Inga]

63017702613KS

Nowy produkt

'Dla Ingi Iwasiów literatura i czytanie nie są oderwane od życia. Pisarka znajduje w lekturach stany naszej świadomości, nasze skryte obsesje i puentuje – często boleśnie, zawsze przenikliwie.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

33,99 zł brutto

Więcej informacji

'Dla Ingi Iwasiów literatura i czytanie nie są oderwane od życia. Pisarka znajduje w lekturach stany naszej świadomości, nasze skryte obsesje i puentuje – często boleśnie, zawsze przenikliwie."
Piotr Mucharski
"Błyskotliwy strumień myśli, który rwie brzegi oczywistości. Autorka pisze nonszalancko i osobiście, rezygnuje z bariery języka akademickiego, nie chowa się za słowami. Swoją książką udowadnia własną tezę, że „prawdziwy wysiłek, intelektualny i emocjonalny, do jakiego nakłania nas sztuka, stanowi zawsze aktualną wartość”."
Hanna Samson
Zwolennicy końcówek męskoosobowych zmuszeni będą poskromić swoje przyzwyczajenia językowe, bo w odniesieniu do tej autorki okazałyby się one wyjątkowo niefortunne.
Iwasiów inspiruje i prowokuje. Rzuca rękawicę tuzom polskiej kinematografii, nie patyczkuje się z koleżankami po fachu, bez eufemizmów ocenia polskie nagrody literackie i nie zostawia suchej nitki na tzw. prasie kobiecej. Dla równowagi i jakby na usprawiedliwienie prezentuje spory dystans do siebie - bez kokieterii przyznaje się do porażek i błędow. Z reporterską wrażliwością obserwuje miejsca, ludzi i podgląda otoczenie.Kim więc jest Inga Iwasiów? Jest kobietą w świecie mężczyzn, która „wciąż musi udowadniać swoją intelektualną wartość".

ISBN: 9788364142192
Kod paskowy: 9788364142192
Autorzy: Iwasiów Inga
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 32032
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 343
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.1
Format: 13.5x20.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.27
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka