Niepojęty przypadek Zobacz większe

Niepojęty przypadek

74772202894KS

Nowy produkt

Niepojęty przypadek. O poezji Wisławy Szymborskiej to książka opisująca fenomen twórczości autorki Końca i początku jako wieloimiennej całości.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępność 2 dni

Ostatnie egzemplarze!

56,49 zł brutto

Więcej informacji

Niepojęty przypadek. O poezji Wisławy Szymborskiej to książka opisująca fenomen twórczości autorki Końca i początku jako wieloimiennej całości. Każda z kolejnych części tomu: I. Koniec i początek, II. Możność utrwalania, III. Odróżnić od próżni, IV. Z wnętrza gatunku, V. Na wieży Babel, VI. Portret kobiecy, celuje w inny wymiar dzieła i myśli Wisławy Szymborskiej: egzystencjalny, estetyczny, filozoficzny, antropologiczny, wersyfikacyjny, osobowościowy. Wewnątrz zaś rozgrywa się uchwycony przez poszczególnych badaczy spektakl indywiduacji, która nadaje badanemu dziełu niepowtarzalny charakter. Pełnia literaturoznawczego opisu spełnia się tu zatem w dialogu fragmentów, otwiera na coraz to nowe konstelacje sądów, które wzajem się uzupełniają, oświetlają, ale i podają w wątpliwość. W efekcie czytelnik tego zbiorowego tomu zapraszany jest do własnych przemyśleń i własnych lekturowych rozstrzygnięć.
Agata Stankowska

Artykuły układają się w pełny i — co niezwykle ważne — odkrywczy obraz całego dorobku autorki Wołania do Yeti. Nie zabrakło w tym obrazie miejsca dla żadnego z zasadniczych problemów twórczości Wisławy Szymborskiej. Jednocześnie nie ma wśród prac zebranych w książce takiej, która nie wnosiłaby do naszej wiedzy o poetce czegoś nowego. Tom zaś, na jaki się składają, jest znakomitą, nienagannie pomyślaną propozycją czytania literackiego dzieła Szymborskiej jako zamkniętej całości: zamkniętej, gdy idzie o utwory, ale wciąż żywej i otwartej, gdy myśleć o radości czytania poetki i radości pisania o niej.
Jacek Brzozowski

Podtytuł: O poezji Wisłay Szymborskiej
Seria cyklu: GRANICE WYOBRAŹNI
ISBN: 9788364511097
Kod paskowy: 9788364511097
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 31206
Miejscowość: Kraków
Liczba stron: 474
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x21.0cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 0.535
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka