Czasy secondhand [Aleksijewicz Swietłana] Zobacz większe

Czasy secondhand [Aleksijewicz Swietłana]

79929602608CD

Nowy produkt

Nie sposób go z nikim pomylić, choć jest podobny i zarazem niepodobny do reszty ludzkości. Ma własny słownik i doskonale wie, co jest dobre, a co złe.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

52,49 zł brutto

Więcej informacji

Nie sposób go z nikim pomylić, choć jest podobny i zarazem niepodobny do reszty ludzkości. Ma własny słownik i doskonale wie, co jest dobre, a co złe. Paszport radziecki przechowuje jako najcenniejszy skarb. Homo sovieticus. Nie umarł wraz z upadkiem imperium, za to musiał stawić czoła nowej rzeczywistości, gdy wbrew przewidywaniom Marksa po socjalizmie nastąpił kapitalizm, ojczyznę zastąpił supermarket, a władzę przejęli handlarze i cinkciarze. Wiecznie żywy, chętnie opowiada o swoich bohaterach i męczennikach, o nadziejach i rozczarowaniach, o złości, frustracji i zderzeniu z rzeczywistością. To z tych opowieści, domowych i osobistych, składa się nowa niezwykła książka wybitnej białoruskiej autorki, laureatki literackiej Nagrody Nobla. Swietłana Aleksijewicz po raz kolejny oddaje hołd zwykłemu człowiekowi, którego losy przeplatają się z Historią.

Swietłana Aleksijewicz nie osądza – ona w każdej sytuacji szuka sedna zjawisk, najgłębszych przyczyn; równie ważne jest dla niej to, co jednostkowe, szczególne ludzkie losy, jak i najszersze znaczenia zdarzeń. Ta podwójność spojrzenia i empatia są jej wyjątkowym darem.
Agnieszka Holland

Podtytuł: Koniec czerwonego człowieka. Płyta CD w formacie mp3
ISBN: 9788380492929
Kod paskowy: 9788380492929
Autorzy: Aleksijewicz Swietłana
Tłumaczenie: Czech Jerzy
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 28477
Liczba stron: 1
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.0x18.5cm
Głębokość (mm): 8
Waga: 0.11
Dział/Kategorie: Audiobooki / Reportaż
Nośnik/Format: CD-MP3
Liczba nośników: 1
Języki: polski
Grupa towarowa: CD ROM