Sfinks Symbol i transformacje [Zinkow Leszek] Zobacz większe

Sfinks Symbol i transformacje [Zinkow Leszek]

77020000124KS

Nowy produkt

Już sama tematyka stanowi wystarczające "alibi" dla wydania tej książki. W polskiej literaturze naukowej i popularnonaukowej nie ma żadnej monografii poświęconej sfinksowi, a jest to wszak jeden z najbardziej popularnych symboli, obecny w wielu kulturach [.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

Dostępność 2 dni

49,99 zł brutto

Więcej informacji

Już sama tematyka stanowi wystarczające "alibi" dla wydania tej książki. W polskiej literaturze naukowej i popularnonaukowej nie ma żadnej monografii poświęconej sfinksowi, a jest to wszak jeden z najbardziej popularnych symboli, obecny w wielu kulturach [...] Otrzymujemy książkę naukową o wszelkich cechach popularnonaukowej, co powinno zapewnić szeroki odbiór, nie zakłócony obawą o "spłaszczenie tematu".
Z recenzji prof. Andrzeja Niwińskiego

Nieczęsto tytuł książki tak trafnie zapowiada jej zawartość. Autor omawia idee i przedstawienia hybrydyczne, tak w ich istocie, jak i historycznym rozwoju - od czasów najdawniejszych przez kulturę Międzyrzecza, egipską, grecką, rzymską, średniowiecze, czasy nowożytne aż po dziś dzień. Kluczowy dla rozważań jest naturalnie problem interpretacji postaci sfinksa i tej interpretacji polifoniczność [...] Wywód rozwija się, towarzysząc dziejom przedstawień sfinksa i jego interpretacjom, [które] falowały między biegunami: interpretacji pogłębionej z jednej i banalizacji z drugiej strony.
Z recenzji prof. Pawła Taranczewskiego

ISBN: 9788327711052
Kod paskowy: 9788327711052
Autorzy: Zinkow Leszek
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 23301
Miejscowość: Kraków
Liczba stron: 346
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.5x23.0cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.425
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka